top of page

witamy w dwujęzycznym przedszkolu małe cuda

Where Great Minds Are Born

Kilka słów o nas...

Myślenie. Poznawanie świata. Zadawanie pytań. Eksperymentowanie.

To tylko kilka umiejętności i cech, które pielęgnujemy i rozwijamy w Niepublicznym Dwujęzycznym Przedszkolu "Małe Cuda". Wspieranie i zapewnienie odpowiednich warunków dzieciom w trakcie zdobywania przez nie umiejętności i wiedzy w obszarach rozwoju fizycznego, emocjonalnego, społecznego i poznawczego to dla nas najważniejsze zadania w codziennej pracy z dziećmi. 

Wszystkie zajęcia mają na celu odpowiednie kształtowanie emocjonalnego i intelektualnego rozwoju naszych dzieci poprzez realizowanie przez nauczycieli programu dostosowanego do odpowiednich grup wiekowych. Do naszego przedszkola mogą uczęszczać dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Dzieci uczymy rozumieć, poznawać i przeżywać emocje. Zachęcamy do coraz to większej samodzielności oraz radości z poznawania ciekawego świata poprzez naukę i zabawę w języku polskim i angielskim.

Nasza kadra posiada lata doświadczenia we wdrażaniu programów i praktycznym nauczaniu w języku angielskim, doświadczenia zdobytego podczas pracy w placówkach przedszkolnych w Irlandii i Wielkiej Brytanii, tzw creche oraz preschool. Takie programy nauczania wsparte pomocami naukowymi, zabawami i ćwiczeniami w języku angielskim realizujemy w naszym dwujęzycznym przedszkolu. Jak dowodzą badania naukowe, dzieci w wieku przedszkolnym rozwijają umiejętności poznawcze i językowe lepiej kiedy uczą się dwóch języków jednocześnie. Więcej na ten temat można dowiedzieć się tutaj.

Wychowanie i nauka oparte na dwujęzyczności zaczyna się od myślenia w języku polskim i angielskim, przejawia się swobodnym przełączaniem się dziecka między tymi dwoma językami. 

Nasza praktyka nauczania języka bliska jest praktyce immersji językowej. 

Kiedy uczymy się alfabetu, to obydwu alfabetów jednocześnie, kiedy liczymy to po polsku. W młodszych grupach uczymy się słów, pojęć i nazywamy świat dookoła w obydwu językach. Śpiewamy, rymujemy podobne wyliczanki i piosenki.

W starszych grupach poznajemy pory roku, nazwy przedmiotów, zagadnienia z innych kultur, poznajemy genezy wydarzeń i tradycji oraz uczymy nazywanie emocji w obydwu językach. Jako efekt dzieciom przychodzi naturalnie myślenie, rozwiązywanie problemów i komunikowanie się w języku polskim i angielskim.

Kładziemy duży nacisk na aktywność fizyczną i ruch na świeżym powietrzu. Dysponujemy dostępem do placu zabaw a wycieczki do parku i ogrodu przy kampusie to nasze ulubione miejsca spacerów.

Dzięki stymulującym zabawom i praktycznym podejściu do uczenia się, nasze małe cuda mogą swobodnie rozwijać się w bystre, młode umysły. 

Obecnie prowadzimy Dwujęzyczne Przedszkola w następujących lokalizacjach:

bottom of page